Zarezerwuj teraz !

Skamieniałe Miasto - Ciężkowice

Spacer przez Skamieniałe Miasto

Rezerwat przyrody nieożywionej "Skamieniałe Miasto" położony jest około 700 m na południe od centrum Ciężkowic, na połnocno-zachodnich stokach wzniesienia "Skała"(365 m n.p.m).
Obszar "Skamieniałego Miasta" jest pierwszym w Karpatach, gdzie zostały rozpoznane struktury kopalnych podmorskich osuwisk. W pojęciu światowego dziedzictwa geologicznego jest to szczególnie ważny motyw ochrony, promujący dany obszar na europejską listę tej rangi zabytków. Skałki występujące w rezerwacie zbudowane są z piaskowca cieżkowickiego, który pojawił się około 30 mln lat temu (era kenozoiczna, epoka dolno-eoceńska).
W 1948 roku utworzono rezerwat przyrody nieożywionej o powierzchni 15 ha. Przez "Skamieniałe Miasto" prowadzi jeden szlak koloru niebieskiego. Czas przejścia : od 60 do 90 minut.

 

Naszą podróż po "Skamieniałym Miasteczku" rozpoczniemy na parkingu przy drodze wojewódzkiej z Tarnowa do Gorlic, Nowego Sącza, Krynicy. Skałki opisane są według kolejności pojawiania się na szlaku turystycznym.

WOKÓŁ REZERWATU SKAMIENIAŁE MIASTO

 

 ZOBACZ PANORAMĘ SFERYCZNĄ TEGO MIEJSCA

Czas zwiedzania: 2-3 godz.
Trasa przejścia:
Parking przy wejściu do rezerwatu Skamieniałe Miasto, Czarownica, Ratusz, Grunwald, Tajemnicza Szczelina, Źródło Zdrowej Wody, Wąwóz Harcerzy, Warownia Dolna i Górna, Orzeł, Pieczarki, Jajo Żółwia, Piekiełko, Borsuk, Pustelnia, Piramidy, Lisi Wąwóz, Aligator, Pustelnia, Baszta Paderewskiego, Cyganka (Sfinks), Grzybek, Skałka z Krzyżem, Wąwóz Czarownic. Powrót tą samą drogą.
Informacje praktyczne:
Jedyne miejsce gdzie można rozpalać ognisko na terenie rezerwatu to Wąwóz Harcerzy.

Cena ustala indywidualnie - uzależniona od ilości osób.

Oferta przygotowana przy współudziale www.skamieniałomiasto.pl oraz www.cut.travel.pl.


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności